Kardynał&Kardynał sp. z o.o.

DLK Legal doradzała Kardynał&Kardynał przy uzyskaniu zezwolenia na świadczenie usług PIS i AIS

DLK Legal doradzała Kardynał&Kardynał sp. z o.o. przy uzyskaniu zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na świadczenie usługi inicjowania transakcji płatniczej (PIS) oraz usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS) w charakterze krajowej instytucji płatniczej (KIP). Zespołem DLK Legal kierował radca prawny Bartosz Wyżykowski pod nadzorem partnera dra Krzysztofa Korusa. W projekcie doradzali ponadto adwokat Szymon Zych oraz prawnicy: Bartosz GauzaAleksandra Księżak oraz Mikołaj Cegłowski.

Doradztwo dla Kardynał&Kardynał obejmowało kompleksowe przygotowanie i wdrożenie niezbędnej dla działalności KIP dokumentacji oraz procedur wewnętrznych, a także opracowanie wniosku i doradztwo w postępowaniu przed KNF. Dr Krzysztof Korus, partner w DLK Legal, komentuje: „Uzyskane zezwolenie jest pierwszym w Polsce obejmującym wyłącznie nowe usługi PIS i AIS. Potwierdza, że wartość usług open banking znajduje uznanie również w modelach biznesowych poza ściśle rozumianym sektorem finansowym. Choć zawsze jest to wyzwaniem, ponieważ wiąże się z koniecznością spełnienia licznych wymogów wymaganych dla pełnej licencji KIP, usługi TPP mają duży potencjał biznesowy”.

Kardynał&Kardynał jest spółką prowadzącą działalność rachunkowo-księgową. W 2018 roku spółka została wyróżniona przez magazyn Forbes jako jedna z najszybciej rozwijających się firm w województwie lubuskim. Spółka zamierza wykorzystać usługi PIS i AIS do udostępnienia klientom najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie obsługi księgowej. Licencja na usługi TPP jest działaniem pozwalającym odpowiadać na wyzwania technologiczne wysoko konkurencyjnego otoczenia biznesowego.

Usługa inicjowania transakcji płatniczej oraz usługa dostępu do informacji o rachunku to dwie nowe kategorie usług płatniczych regulowanych przepisami dyrektywy PSD2. Obie usługi świadczone są zwykle z wykorzystaniem specjalnego interfejsu udostępnianego przez bank prowadzący rachunek użytkownika. PIS i AIS umożliwiają rozwój nowych produktów i usług opartych na inicjowaniu transakcji płatniczych oraz przetwarzaniu danych dotyczących rachunku użytkownika.

Prawnicy zaangażowani w projekt:

Bartosz Wyżykowski
radca prawny, partner Bartosz Wyżykowski

Mikołaj Cegłowski
radca prawny, starszy prawnik Mikołaj Cegłowski

Zobacz również

#Bankowość&Fintech #IT & Outsourcing

krajowa instytucja płatnicza

UMOWA B2B A OUTSOURCING REGULOWANY

UMOWA B2B A OUTSOURCING REGULOWANY

#Industry 4.0 #Online & eCommerce #Retail

zagraniczny operator platformy e-commerce

Program lojalnościowy

Program lojalnościowy

#IT & Outsourcing #Online & eCommerce #Retail

Dostawca usług w zakresie kryptowalut

Krypto-acquiring

Krypto-acquiring

Skontaktuj się

Biuro Warszawa

Ogrodowa City Gate
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa

mapa > +48 22 652 26 18

Biuro Kraków

ul. Jana Kilińskiego 2
30-308 Kraków

mapa > +48 12 31 51 841