Kardynał&Kardynał sp. z o.o.

DLK Legal doradzała Kardynał&Kardynał przy uzyskaniu zezwolenia na świadczenie usług PIS i AIS

DLK Legal doradzała Kardynał&Kardynał sp. z o.o. przy uzyskaniu zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na świadczenie usługi inicjowania transakcji płatniczej (PIS) oraz usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS) w charakterze krajowej instytucji płatniczej (KIP). Zespołem DLK Legal kierował radca prawny Bartosz Wyżykowski pod nadzorem partnera dra Krzysztofa Korusa. W projekcie doradzali ponadto adwokat Szymon Zych oraz prawnicy: Bartosz GauzaAleksandra Księżak oraz Mikołaj Cegłowski.

Doradztwo dla Kardynał&Kardynał obejmowało kompleksowe przygotowanie i wdrożenie niezbędnej dla działalności KIP dokumentacji oraz procedur wewnętrznych, a także opracowanie wniosku i doradztwo w postępowaniu przed KNF. Dr Krzysztof Korus, partner w DLK Legal, komentuje: „Uzyskane zezwolenie jest pierwszym w Polsce obejmującym wyłącznie nowe usługi PIS i AIS. Potwierdza, że wartość usług open banking znajduje uznanie również w modelach biznesowych poza ściśle rozumianym sektorem finansowym. Choć zawsze jest to wyzwaniem, ponieważ wiąże się z koniecznością spełnienia licznych wymogów wymaganych dla pełnej licencji KIP, usługi TPP mają duży potencjał biznesowy”.

Kardynał&Kardynał jest spółką prowadzącą działalność rachunkowo-księgową. W 2018 roku spółka została wyróżniona przez magazyn Forbes jako jedna z najszybciej rozwijających się firm w województwie lubuskim. Spółka zamierza wykorzystać usługi PIS i AIS do udostępnienia klientom najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie obsługi księgowej. Licencja na usługi TPP jest działaniem pozwalającym odpowiadać na wyzwania technologiczne wysoko konkurencyjnego otoczenia biznesowego.

Usługa inicjowania transakcji płatniczej oraz usługa dostępu do informacji o rachunku to dwie nowe kategorie usług płatniczych regulowanych przepisami dyrektywy PSD2. Obie usługi świadczone są zwykle z wykorzystaniem specjalnego interfejsu udostępnianego przez bank prowadzący rachunek użytkownika. PIS i AIS umożliwiają rozwój nowych produktów i usług opartych na inicjowaniu transakcji płatniczych oraz przetwarzaniu danych dotyczących rachunku użytkownika.

Prawnicy zaangażowani w projekt:

Bartosz Wyżykowski
radca prawny, starszy prawnik Bartosz Wyżykowski

Mikołaj Cegłowski
radca prawny, starszy prawnik Mikołaj Cegłowski

Zobacz również

#Bankowość&Fintech

międzynarodowa grupa consumer finance

Licencja KIP dla MIP po przekroczeniu limitów

Licencja KIP dla MIP po przekroczeniu limitów

#IT & Outsourcing #Online & eCommerce #Retail

międzynarodowa grupa finansowa

Budowa nowego marketplace

Budowa nowego marketplace

#Bankowość&Fintech

Instytucja płatnicza

Prowadzenie rachunków płatniczych dla klientów zawierających umowy kredytu konsumenckiego

Prowadzenie rachunków płatniczych dla klientów zawierających umowy kredytu konsumenckiego

Skontaktuj się

Biuro Warszawa

Ogrodowa City Gate
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa

mapa > +48 22 652 26 18

Biuro Kraków

ul. Jana Kilińskiego 2
30-308 Kraków

mapa > +48 12 31 51 841