Rozwój produktów
Doskonalenie produktów i operacji to warunek przewagi konkurencyjnej
- Zmiana organizacji dostawcy, produktu lub procesu w sektorach regulowanych wymaga zabezpieczenia jej zgodności z wymogami regulacyjnymi i prawnymi. Dotyczy to zarówno wewnętrznych procesów działalności jak i relacji z kontrahentami, w tym zwłaszcza konsumentami (ang. security and protection by design).
- Niezbędna jest weryfikacja, czy aktualny status podmiotu pozwala na oferowanie usługi w planowanym kształcie, czy może konieczne będzie uzyskanie lub aktualizacja zezwolenia lub wpisu do właściwego rejestru.
- Konieczność modyfikacji dotychczas stosowanych rozwiązań pojawia się w przypadku zmian w obowiązujących przepisach. Te stają się coraz częstsze i obszerniejsze, przez co niezbędny jest ich ciągły monitoring, aby uniknąć niezgodności z wymogami regulacyjnymi i konieczności podjęcia czasochłonnych działań naprawczych.
- Zmiany lub wprowadzanie nowych produktów z DLK to nie tylko pewność, że te zaprojektowane zostaną zgodnie z właściwymi wymogami regulacyjnymi, ale też gwarancja, że uwzględniać będą potrzeby biznesowe i oczekiwania użytkowników (UX design).
- Czy planowana zmiana wymaga zezwolenia lub wpisu do rejestru względnie poinformowania organu nadzoru?
- Czy zmiana przepisów lub wytycznych wymaga modyfikacji działalności?
- Czy rozwiązanie nie narusza praw konsumentów?
- W jakim terminie i w jaki sposób poinformować użytkowników o zmianach w regulaminie?
- Czy muszę stosować w komunikacji z użytkownikami trwały nośnik? Czy mechanizm przekazywania informacji lub dokumentów spełnia wymogi trwałego nośnika?
- Czy zmiany wymają aktualizacji polityki prywatności lub dokumentacji wewnętrznej związanej z ochroną danych osobowych?
Zobacz także:
Ekspansja zagraniczna (paszportowanie)
paszport UE instytucji regulowanych - świadczenie usług nieregulowanych w UE - świadczenie usługi między UK a Polską (EU-UK Trade and Cooperation Agreement) - świadczenie usług w ramach EFTA (Szwajcaria)
Ekspansja zagraniczna (paszportowanie)